Léčba pacientky s vředy na dolních končetinách pomocí kmenových buněk z pupečníku a fibrinové membrány s krevními destičkami
Ve studii je popsán případ 93leté pacientky, u které vinou aterosklerózy došlo k neprůchodnosti tepen dolních končetin. To vedlo k odúmrtím tkání a vzniku nehojících se vředů. Pacientka byla léčena standardními postupy a také jí byly opakovaně podávány do žíly i přímo do poškozených míst kmenové buňky z pupečníku (mnohdy odumřela všechna tkáň až na kost). Na rány byly také přikládány fibrinové membrány, na kterých byly navázány krevní destičky.
Po 8 aplikacích membrány došlo k postupnému hojení a po 15 aplikacích se vředy plně vyhojily. Pacientka se také cítila mnohem lépe, udávala, že se snížila bolestivost dolních končetin, zvýšila se jí chuť k jídlu, zlepšila se dokonce funkce srdce a zmírnily se projevy Parkinsonovy nemoci, kterou trpěla, např. třes. Při ultrazvuku cév dolních končetin se zjistilo, že se zlepšil průtok krve cévami. Pacientka byla sledována 1,5 roku. Během té doby nedošlo k obnovení vředů a bolesti dolních končetin.
Je tedy možné říci, že pacientka z léčby kmenovými buňkami a pomocí fibrinové membrány výrazně profitovala, došlo nejen k vyhojení ran na dolních končetinách.